Wszystko, co warto wiedzieć o pasku do jogi, zanim zdecydujesz się go kupić

Wszystko, co warto wiedzieć o pasku do jogi, zanim zdecydujesz się go kupić

Zastanawiasz się czy warto kupić pasek do jogi? A jeśli już kupić, to jaki? Jeśli nie kupować, to czym go zastąpić.

Jeśli męczą Cię takie pytania, to postaram się rozwikłać Twoje wątpliwości. Od wielu lat staram się ograniczać zakupy rzeczy wszelakich, które potencjalnie mogą się stać się bezużytecznymi kurzołapkami. Niestety z różnym skutkiem. Dlatego zanim dokonam jakiegokolwiek zakupu zastanawiam się lub staram się zastanowić, czy aby na pewno ten przedmiot jest mi potrzebny i czy będę go regularnie używać. Tak samo  jest z pomocami do jogi. Zanim coś kupię, rozkminiam, czy aby na pewno nie da się danej jogowej zabawki zastąpić czymś, co mam już w domu, dlatego pomogę Ci podjąć decyzję o zakupie i wyborze odpowiedniego paska.

Czy warto kupić pasek do jogi?

Osoby początkujące

Jeśli jesteś osobą początkującą, rozpoczynającą swoją przygodę z jogą, to zachęcam Cię do tego, żeby się zdecydowanie wstrzymać z zakupem. Poćwicz kilka razy, przekonaj się, że joga to jest właśnie to, co chcesz robić i sprawdź czy wykrzesasz z siebie wystarczająco dużo motywacji do regularnych ćwiczeń w domu i dopiero wtedy podejmij decyzję o zakupie.

Osoby słabo rozciągnięte

Jeśli jesteś osobą słabo rozciągniętą, to zdecydowanie warto rozważyć zakup, zwłaszcza, jeśli alternatywne rozwiązania Ci nie odpowiadają albo są za krótkie

Osoby ćwiczące regularnie w domu – średnio i zaawansowane

Jeśli ćwiczysz regularnie jogę w zaciszu domowym, to zdecydowanie warto rozważyć zakup paska. Jest wiele asan, w których pasek do jogi ciężko jest zastąpić alternatywnym rozwiązaniem,  mimo najbardziej kreatywnego podejścia.

Czym zastąpić pasek do jogi?

Pasek do jogi możesz zastąpić, w zależności od asany:

  • paskiem od spodni – może być zbyt krótki dla osób słabo rozciągniętych
  • paskiem od szlafroka – może być zbyt elastyczny, ale pewnie będzie dłuższy od paska od spodni, co jest zaletą zwłaszcza dla osób słabo rozciągniętych
  • zwiniętym ręcznikiem – taka alternatywa będzie zbyt mało precyzyjnym narzędziem, ale jakoś dasz radę.
  • wszystkim, co podpowiada Ci Twoja kreatywność – szukaj czegoś, co jest długie, w miarę cienkie i nierozciągliwe.

Jaki pasek kupić?

  • najdłuższy jaki jest w sklepie – najlepszy będzie w zakresie 250 – 280 cm długości
  • z metalową sprzączką. Plastikowa sprzączka, bo takie niestety widziałam, gwarantuje to, że za chwil parę pasek będzie trzeba wymienić na nowy.
Brak komentarzy

Dodaj komentarz